ЕВС

ИТНО!!! Последен Повик за Волонтер на веќе Одобрен ЕВС проект во Естонија!!!

Почитувани,
Ви објавуваме повик за ЕВС волонтер на проект во Естонија, подолу можете да ги најдете потребните информации:

– Едно слободнo место за ЕВС волонтер од Македонија, на долгорочен ЕВС проект во Талин, Естонија со времетраење од 9 месеци (01.10.2017 – 01.07.2018).

http://erinoor.ee/evs-1/evs-calls/call-for-horizon-evs-opportunities-in-estonia-1

 

Доколку сте заинтересирани да бидете волонтер проектот во Естонија, за повеќе информации ве замолуваме да не контактирате на нашата мејл адреса: vcs_contact@yahoo.com, НАЈДОЦНА ДО ПЕТОК, 25-ти АВГУСТ 2017!!!

Во очекување сме на вашите пријави.
Со Почит,
Тимот на ВЦС

 

 

Photo source: https://www.google.com/search?biw=1440&bih=755&tbm=isch&sa=1&q=Tallinn&oq=Tallinn&gs_l=psy-ab.3..0l4.27634.29174.0.29511.7.7.0.0.0.0.139.781.1j6.7.0….0…1.1.64.psy-ab..0.7.780…0i67k1.HLdzCreatzM#imgrc=b33Iq2rwvrxymM:

Advertisements

Categories: ЕВС

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s